Select Page

روزنامه همشهری:
«متجاوز سریالی دختران دانشجو که پس از کشاندن طعمه‌هایش به خانه‌اش و خوراندن نوشیدنی مسموم، به آنها تجاوز می‌کرد، به اتهام افساد فی‌الارض محاکمه خواهد شد. پرونده کیوان‌.الف هم اکنون در شعبه سوم دادسرای امنیت و اخلاقی تهران زیر نیز بازپرس روح الله رضاپورگتابی، تحت رسیدگی است.
تا کنون حدود ۳۰ دختر جوان که وی به آنها تجاوز کرده از او شکایت کرده‌اند. این در حالی است که سردار رحیمی، رئیس پلیس تهران امروز در جمع نمایندگان مجلس اعلام کرده که متهم به تجاوز به بیش از ۳۰۰ دختر طی ۱۰ سال اعتراف کرده و ماموران پلیس از مخفیگاه او فیلم‌های سیاهی از تجاوز به ۴۶ دختر کشف کرده‌اند.
از بین شاکیان متهم که حدود ۳۰ نفر هستند، ۱۰نفر در مواجهه‌ حضوری با متهم او را شناسایی کرده و بقیه شاکیان نیز به صورت تلفنی با دادسرا تماس گرفته و شکایت خود را مطرح کرده‌اند.
شاکیان این پرونده دختران جوانی اهل تهران و برخی از شهرستان‌ها هستند و حتی برخی از آنها از خارج از کشور با دادسرا تماس گرفته و شکایت خود را مطرح کرده‌اند. قرار است به زودی بازپرس پرونده قرار جلب به دادرسی(کیفرخواست) برای متهم به اتهام افساد فی‌الارض صادر کند و پس از صدور این قرار پرونده وی برای شروع محاکمه به دادگاه انقلاب فرستاده خواهد شد.
به‌رغم اینکه پلیس و بازپرس پرونده به شاکیان اطمینان داده‌‌اند هویت آنها حفظ خواهد شد و هیچ اتهامی علیه خود آنها مطرح نخواهد بود اما هنوز عده زیادی از قربانیان حاضر به شکایت نشده‌اند.
فقط در جمهوری اسلامی است که رو شدن دست یک متجاوز هم نگرانی‌هایی دارد!
متجاوز باید محاکمه و مجازات شود. بازمانده باید احساس امنیت کند. قوانین ایران باید عوض شوند. باید لغو گام به گام اعدام در تمامی مجازات‌های ایران اجرا شود. نباید مجازاتی باشد که بازمانده برای اینکه متجاوز به آن محکوم می‌شود از شکایت خود صرف نظر کند. مجازات باید متناسب با جرم باشد.