Select Page

صمد محرم‌زاده؛ فعال آذربایجانی بعد از حدود ۳ سال بیخبری، سرانجام از زندان تهران، با خانواده‌اش تماس گرفت، اما وضعیت وی نگران‌کننده است.

صمد محرم‌زاده، که پیشتر در سال ۱۳۹۶ و در اعتراضات مردمی نسبت به گرانی و تورم در تهران در میدان پاسداران دستگیر شده بود، بعد از سه سال بیخبری با خانواده‌اش تماس تلفنی چند دقیقه‌ای برقرار کرد.

به گفته نزدیکان وی، اخیرا صمد محرم‌زاده طی تماس تلفنی به خانواده خود گفته است: « من زنده ام اما مریض هستم و به دلیل مریضی و همچنین وضعیت و شرایط سخت زندان اجازه تماس به من نمی دادند.»

نزدیکان وی همچنین، وضعیت و بیماری وی را هم اکنون نیز بسیار وخیم گزارش می‌دهند، صمد محرم‌زاده در وضعیت نگران‌کننده‌ای به سر می‌برد.

آقای صمد محرم‌زاده در سال ۱۳۹۶ در اعتراض به گرانی و تورم در اعتراضات مردمی در تهران در میدان پاسداران به همراه ۴۰۰ تن از دراویش گنابادی دستگیر و بازداشت می‌شود.

علارغم پیگیری خانواده اش در این سال‌ها، خانواده و نزدیکان وی، موفق به تماس و حتی خبری از وی نشده بودند.

فعال آذربایجان‌جنوبی، صمد محرم‌زاده متولد ۱۳۶۰ متولد ( ۳۹ ساله)  از شهرستان اهر می‌باشد. وی در سالهای ۱۳۷۸-۱۳۸۶ فعالیت های زیادی در زمینه مسائل ملی مدنی آذربایجان داشت‌‌.

صمد محرم‌زاده، همچنین پیش‌تر، چندین بار در تجمعات بابک قالاسی بازداشت شده بود‌.

در سال ۱۳۸۵ نیز، در روزهای قیام آذربایجان در خرداد ماه وی در اهر دستگیر، و دوباره به تبریز منتقل شد و بیش از یک ماه مورد شکنجه و ضرب و شتم قرار گرفت.

وی همچنین در سال ۱۳۸۱ در قلعه بابک توسط نیروی انتظامی کلیبر دستگیر، سپس به بازداشتگاه اهر و از آنجا به اداره اطلاعات تبریز منتقل می‌شود.