Select Page

مسئولان قضایی خطاب به خانواده های بازداشت شدگان در اردبیل : «پرونده دست ما نیست پرونده بازداشت شدگان دست اداره اطلاعات است؛ از اینجا بروید.»

خانواده فعالین بازداشت شده در اردبیل که چند روزی است نگران و پیگیر وضعیت بازداشت شده گان خویش هستند امروز 20 مهرماه 99 با مراجعه به دفتر شعبه دهم بازپرسی دادسرای شهید بهشتی اردبیل باز هم با اظهار بیخبری و بی اطلاعی مسئولان از وضعیت بازداشت شدگان مواجه گشتند.
قاضی «بابک نونهال» رئیس دفتر شعبه دهم بازپرسی اردبیل، بعد از مراجعه خانواده فعالین به آنها گفته است که: خودتان را اذیت نکنید پرونده هنوز دست ما نرسیده است پرونده دست اداره کل اطلاعات است.
چند روز پیش نیز آقای نونهال بعد از مراجعه خانواده فعالین به آنها گفته بود : «با دستگیر شدگان حالا حالاها کار داریم.»

با گذشت بیش از 20 روز از بازداشت فعالین ملی مدنی آذربایجانی در اردبیل هنوز هیچ خبری از وضعیت و محل نگهداری آنان در دست نیست.
این فعالین از لحظه بازداشت هیچگونه تماسی با خانواده خود نداشته اند. که این موضوع، و عدم پاسخگویی مسئولان امنیتی و قضائی باعث افزایش نگرانی خانواده آنها شده است.

خاطر نشان سازیم در جریان تجمعات مسالمت آمیز حمایت از عملیات آزاد سازی «قاراباغ» و حمایت از ارتش جمهوری آذربایجان بیش از 30 نفر از فعالین مدنی با یورش ماموران امنیتی همراه با ضرب و جرح شدید در اردبیل بازداشت شده بودند. که هویت 20 تن از آنان تاکنون مشخص شد است.

گفتنی است سازمان عفو بین الملل طی گزارشی ضمن ابراز نگرانی از بازداشت گسترده فعالین در شهرهای مختلف آذربایجان ، آزادی فوری و بی قید و شرط آنها را خواستار شده است.